Amaç

coverla gel . Yeteneğini konuşturmanın zamanı geldi. Grubunla veya tek başına Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Tasavvuf eserlerimizden birini kendi tarzınla Coverl'a. Eserini başarıyla uyarladığını düşünüyorsan mikrofonu sana bırakalım. Sesini Tüm dünyaya duyur. Büyük Ödül senin olsun.

Amacımız;
       Türk müziğini, Türk beste ve şairlerini dünyaya tanıtarak ,Türk müziğinin yapısını, makamlarını, sazlarını, tanıtmaya çalışmaktır. Genç kardeşlerimize  Türk müziğinin zenginliğini aşılamak, Unutulmaya yüz tutmuş eserleri gün yüzüne çıkarmaktır. Türk Müziği ile evrensel müziği kaynaştırarak dünya müziğine  farklı  tınılar kazandırmak ise en büyük hedefimizdir. Bu vesile ile bu tınıları ortaya çıkarmak  isteyen müzisyenleri bu platformda birleştirmek ve teşvik etmek amacıyla onları yarıştırarak Türk müziğine ilgiyi ve merakı artırmaktır.
 
     Ayrıca Eserler Türkçe hatta Osmanlı Türkçesi kullanılarak yazıldığı için Türk dili ve edebiyatının da daha çok gün yüzüne çıkması, araştırılması, konuşulması sağlanacaktır. Bu sayede dil gelişimi ve doğru Türkçe kelimelerin kullanılması da sağlanmış olacaktır.

 

DEĞERLENDİRME TABLOSU

Değerlendirme 0 - 10 puan üzerinden yapılarak en yüksek puan alan kazanacaktır. Değerlendirme kriterleri aşağıdaki gibidir.

- Beste/Düzenleme Güfte/Söz Uyumu
- Beste/Düzenleme
- Müzikal Duyumu
- Beste/Düzenleme Eser Zorluk Derecesi
- Orkestra Canlı Performans
- Beste/Düzenleme Solist Performans
- Beste/Düzenleme Seyirci Tepkisi
- Sahne Show’u

 
        ​