Organizasyon

coverla gel . Yeteneğini konuşturmanın zamanı geldi. Grubunla veya tek başına Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Tasavvuf eserlerimizden birini kendi tarzınla Coverl'a. Eserini başarıyla uyarladığını düşünüyorsan mikrofonu sana bırakalım. Sesini Tüm dünyaya duyur. Büyük Ödül senin olsun.

Bu yarışma Organizasyonunu  Erhan Akgün tarafından yapılmaktadır. Erhan Akgün 12 yaşında müziğe adım atan 15 yaşında profesyonel olan ,yıllarını Türk ve Batı müziğine adamış  25 yıllık müzik geçmişinde , hafif batı müziği, rock, klasik  müzik tarzlarında çalışmalar yapmıştır ve  50 den fazla söz ve bestesi bulunmaktadır. 18 yaşında İnegöl Müzik Derneğinde gitar öğretmenliği görevine getirildikten sonra pop gitar eğitim metodu yazmış ve yüzlerce müzisyen öğrenci yetiştirmiştir. Çocuk Koroları, Gençlik Korolarında yardımcı hocalık yapmış konserlerde enstürmanı ile eşlik etmiştir. Aynı dernekte  korist olarak görev alırken, Besteci Söz Yazarı hocaların Hocası Erdinç Çelikkol’dan Türk Sanat Müziği dersleri ile  yine  Bursa’nın yetiştirdiği hocaların hocası Kemal Kamalı hocadan Halk Müziği dersleri almıştır. Daha önce bu tarzda bir çok yarışma düzenlemiş, bu tarz yarışmalarda görev almış, jürilik ve sponsorluk  desteği vermiştir. Aynı zamanda  Da Capo Müziğin kurucusudur. Yarışmanın tüm yasal hakları Erhan Akgün’ aittir.

Düzenleyeceğiniz Coverlar Türk Sanat ,Türk Halk ve Türk Tasavvuf müziği eserleri olmak zorundadır. Sistem üzerinden göndereceğiniz  cover eserleriniz sadece jüri tarafından dinlenecek ve ilk elemeyi geçen 100 eser internet sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır. Canlı performans yarışmasına en çok puanı almış  20 eser kalacaktır. Yarışmanın sonucu ünlü müzisyenlerden oluşacak jüri üyelerinin ve halkın karşısında, Bursa Atatürk Kongre  Merkezinde yapılacak canlı performans konserleri  ile belirlenecektir.

Önemli;

  • Yarışmaya katılan Cover düzenlemesi eser yada eserleriniz kesinlikle sizin olmalıdır. 
  • Daha önce yapılmış bir cover eser ile yarışabilirsiniz fakat size özgü olan düzenleme şekli ile katılmalısınız.
  • İstediğiniz kadar cover eser ile başvuru yapabilirsiniz.
  • Cover eserleriniz 3. kişilere dinletilmez, hiçbir kişi yada kuruluş ile paylaşılmaz, Yolladığınız Eser noter onaylı olmasa bile ,  itiraz olmadığı sürece yarışmaya başvurduğunuz tarihten itibaren eser sizin olarak kabul edilir. 
  • Yapılan Cover düzenleme için Noter onayı istemiyoruz fakat Her türlü ihtimale karşı eserlerinizi Noter huzurunda onaylatmanızı tavsiye ederiz.
  • Çalıntı yada başka cover eserlerden esinlenilmiş eserler ile yarışmaya katılan ve finale kalan yarışmacılar yarışmadan elenir ve 8.000 TL para cezası ile Cezalandırılır.
  • Yarışmaya başvuran her yarışmacı bu kurulları kabul ve belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılır.

 

 

DEĞERLENDİRME TABLOSU

Değerlendirme 0 - 10 puan üzerinden yapılarak en yüksek puan alan kazanacaktır. Değerlendirme kriterleri aşağıdaki gibidir.

- Beste/Düzenleme Güfte/Söz Uyumu
- Beste/Düzenleme
- Müzikal Duyumu
- Beste/Düzenleme Eser Zorluk Derecesi
- Orkestra Canlı Performans
- Beste/Düzenleme Solist Performans
- Beste/Düzenleme Seyirci Tepkisi
- Sahne Show’u

 
        ​